+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

15 травня 2018 року у прес-центрі Національної спілки журналістів України відбувся круглий стіл Асоціації адвокатів України «Закон про ТОВ: чи стане легше захищатись від рейдерства?», організований Комітетом ААУ з питань захисту бізнесу, активів та прав інвесторів.

Модератором заходу виступив адвокат, молодший партнер АО «Вдовичен та партнери» Андрій Молчанов.

Обговорення розпочалось зі статті 20 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», а саме питання про застосування переважного права учасника товариства. Після чого учасники круглого столу розглянули статті 21 та 24, зокрема питання відчуження у статутному капіталі товариства іншим учасникам товариства та третім особам і вихід учасника з товариства.

Під час заходу активно обговорювались питання нових правил відчуження корпоративних прав у статутному капіталі товариства іншим учасникам та третім особам, зокрема необхідність регламентації переважних прав на придбання на рівні корпоративних договорів та статутів. Адвокати та державні реєстратори також висвітлили проблемні питання нової процедури реєстрації зміни складу учасників, розміру статутного капіталу ТОВ, що передбачається за новим Законом.

Особливу увагу запрошені гості приділили питанню боротьби з підробками документів. Заступник директора Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України Іван Трофименко зазначив, що суттєво звузити поле підробок дозволить розробка та запровадження електронного нотаріату.
Палку дискусію між адвокатами, держаними реєстраторами та представниками бізнесу викликало питання відповідальності держаних реєстраторів і нотаріусів та протидія рейдерським діям. Учасники висловили думку, що в продовження реформування законодавства важливо також приділити увагу покращенню якості рівня підбору державних реєстраторів.

Окрім ризиків рейдерства, які можуть містити окремі положення нового Закону, учасники обговорили ряд новацій, які дозволять покращити рівень корпоративного управління товариствами та запровадити додаткові заходи протидії рейдерства. На цьому шляху, у першу чергу, потрібно приділяти увагу розробці змісту статуту товариства, використанню у діловій практиці корпоративних договорів.

Комітет ААУ з питань захисту бізнесу, активів та інвесторів висловлює вдячність Асоціації адвокатів України та всім учасникам та гостям круглого столу.