+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

Вищий господарський суд попросив суд першої інстанції з’ясувати законність акредитивів, завдяки яким компанія Cargill нібито вивела з Дельта Банку активи. Це необхідно для того, щоб зрозуміти, хто – Cargill або Дельта – має право вимагати погашення кредиту від компанії «Яблуневий дар».

Прокоментувала ситуацію юрист АО “Вдовичен та партнери” Юлія Дашевська. Зокрема вона зазначила, що учасниками акредитивної форми розрахунків виступають принципал (платник), бенефіціар (отримувач коштів), банк-емітент (банк, що випускає фінансове зобов’язання – акредитив), виконуючий банк (банк, який здійснює виконання акредитива). І у кожної з цих сторін має бути екземпляр акредитива. І суд може їх зажадати.

«Акредитиви є банківською таємницею і конфіденційною інформацією. Інформація, яка містить банківську таємницю про особу, розкривається на письмовий запит або з письмового дозволу цієї особи; за рішенням суду; за письмовим запитом органів прокуратури, СБУ, Національної поліції, НАБУ. Таким чином, не бачу можливості ініціатору оскарження (ФГВФО) законності акредитивів безпосередньо самому отримати ці документи, – пояснює юрист адвокатського об’єднання «Вдовичен та Партнери» Юлія Дашевська, –  Але акредитиви можуть бути витребувані судом в процесі розгляду справи, а також органами прокуратури і Нацполіціі в рамках кримінального провадження».

Джерело.