+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

«А Вы видите суслика? Нет? А он есть!». Напевно цю фразу згадує багато директорів, коли аналізують акти податкових перевірок, в яких податківці з 100% впевненістю стверджують про те, що господарські операціє є безтоварними, тобто товари не поставлялися, роботи не виконувалися, а послуги не надавалися. З таким актом перевірки стикнувся був і наш Клієнт, який має у власності один із відомих ресторанних комплексів у м. Києві. Незважаючи на те, що кожного дня ресторанний комплекс відвідують сотні людей, податківці в акті перевірки зробили висновки, що договір генерального підряду на виконання комплексу ремонтних робіт ресторанно-готельного комплексу є безтоварним і винесли податкові повідомлення- рішення про донарахування Клієнту податкових зобов’язань на суму понад 5,5 млн.грн.

З метою спростування висновків податківців та захисту інтересів Клієнта до суду було подано адміністративний позов. В процесі судового розгляду було надано ряд доказів, які підтверджують реальність договору генерального підряду (детальні фотозвіти кожного етапу виконання ремонтних робіт; фотознімки приміщень будинку, із виконаними ремонтними роботами; акти прийому – передачі майна для виконання ремонтних робіт; докази списання матеріалів; докази введення в експлуатацію ресторанно-готельного комплексу; докази використання виконаних ремонтних робіт у власній господарській діяльності Клієнта та інші). Крім того, за клопотанням Клієнта в судовому засіданні були допитані в якості свідків обидва директори, які підтвердили факт укладення та виконання договору генерального підряду.

У процесі розгляду справи ВАСУ повністю погодився з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, в яких досить детально було надано оцінку усім доказам, які свідчать про реальність договору генерального підряду. Крім того, ВАСУ відзначив, що неможливість проведення зустрічної звірки контрагента платника податків не є імперативною ознакою протиправності діяльності такого суб’єкта господарювання та не може розцінюватись як беззаперечне свідчення фіктивності усіх господарських операцій, здійснюваних таким суб’єктом.