+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

Журналісти HUBS розбиралися в нормах нового законопроекту №7373 про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП) щодо посилення захисту суб’єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів. Прокоментувати окремі положення вони попросили Олену Гаврилову, адвоката практики контрактного права АО «Вдовичен та партнери».

“Відразу можна сказати, що пропоновані в законопроекті збільшені суми штрафів, конкретизація підстав для притягнення до адмінвідповідальності та уточнення переліку осіб, уповноважених складати адмінпротоколи, проблеми з кваліфікацією кадрів не вирішить. Виходячи з сьогоднішньої практики, мотивація чиновників дотримуватися законів за допомогою “батога”, але без “пряника”, не завжди ефективна”, – говорить Олена Гаврилова.

Хочу звернути увагу і на таку особливість. На нашу думку, законопроект відповідає на запитання, кого, за що і хто може притягнути до адміністративної відповідальності, але ось сама процедура (як?) у ньому не прописана. А вона передбачає певний порядок дій (встановлення факту порушення, дотримання термінів накладення адмінстягнення і т.д.), певні вимоги до складання документів і оформлення матеріалів справи, яке буде направлятися або в суд, або, як передбачено в законопроекті, до держоргану (ГРС – Ред.). Цього в законопроекті немає. Але на практиці дуже часто саме недотримання вимог самої процедури є причиною відмови в суді. Ті ж ризики залишаються і в разі розгляду справ держорганом.

Підводжу підсумок: тільки після прийняття і застосування відповідного Закону на практиці можна буде робити висновки про його вплив на ті чи інші процеси в сфері видачі дозвільних документів.

Повний текст статті – за посиланням