+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА:

Затверджено порядок здійснення контролю за досягненням платниками єдиного податку другої та третьої групи (ФОП) обсягу доходу для цілей застосування РРО

 Постановою КМУ від 13.07.2016 року № 439 затверджено Порядок здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу, визначеного пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.

Внесено зміни до порядку взаємодії органів ДФС при проведенні та реалізації матеріалів податкових перевірок

Наказом ДФС від 18.07.2016 №633 внесено зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, затверджених наказом ДФС від 31.07.2014 № 22 (із змінами). Зазначеними змінами врегульовано питання передачі слідчим підрозділам фінансових розслідувань матеріалів перевірок для прийняття рішення згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України (крім випадків, визначених пунктом 36 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу) виключно після узгодження грошових зобов’язань (зменшення бюджетного відшкодування), вимог та рішень щодо єдиного внеску. При цьому матеріали перевірок рекомендовано передавати протягом 20 робочих днів, наступних за днем узгодження прийнятих за їх результатами податкових повідомлень-рішень. 

ПОДАТКОВІ РОЗ’ЯСНЕННЯ 

з наступних питань:

Строку реєстрації податкових накладних. 

Згідно із загальним правилом реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов’язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування, але не пізніше 180 календарних днів від дати їх складання (лист ДФС України  від 14.07.2016 р. N 15251/6/99-95-42-01-15 “Щодо строку реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних”).

Сплати єдиного податку та орендної плати за земельну ділянку юридичною особою – платником єдиного податку

У суб’єкта господарювання, який обрав спрощену систему оподаткування (платник єдиного податку третьої групи), обов’язок сплачувати земельний податок або право на звільнення від його сплати настає з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. З урахуванням викладеного, земельний податок за земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території, сплачує суб’єкт господарювання, який має право власності або користування на таку земельну ділянку.

Водночас користування земельною ділянкою може виникати й на умовах оренди земельної ділянки державної та (або) комунальної власності. Звільнення від сплати орендної плати чинним законодавством не передбачено. Тобто, платником орендної плати за землі державної та комунальної власності є юридична особа, в тому числі платник єдиного податку третьої групи, що уклала з відповідним органом місцевого самоврядування або органом виконавчої влади договір оренди земельної ділянки (Лист ДФС України від 20.07.2016 р.  № 15660/6/99-95-42-01-15 “Щодо сплати земельного податку та орендної плати за землю державної або комунальної власності юридичною особою – платником єдиного податку, яка є власником нежитлового приміщення, розташованого в багатоповерховому житловому будинку, у разі здавання частини приміщення в оренду, якщо право на земельну ділянку під цим приміщенням не оформлене на таку юридичну особу”). 

Оподаткування операцій з отримання послуг з фуршетного обслуговування (банкету, кейтерингу) відкритих конференцій та витрат з святкового вечора (банкету, корпоративну)          

Під час проведення фуршетного обслуговування (банкету, кейтерингу) відкритих конференцій здійснюється надання послуг невизначеному колу платників податку, то витрати фуршетного обслуговування не розглядаються як дохід фізичних осіб та, відповідно, не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб (лист  ГУ ДФС у м. Києві від 05.07.2016 року  № 14943/10/26-15-13-01-12 “Про розгляд листа [щодо обліку операцій з фуршетного обслуговування]”).

 Оподаткування акцизним податком

У разі заправки суб’єктом господарської діяльності виключно власних транспортних засобів із власних ємностей (у т. ч. через власні внутрішні АЗС, паливозаправні пункти і т. д.) пальним, розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі за яке не здійснюється, а також за умови, що операції із заправки транспорту сторонніх організацій суб’єктом господарської діяльності не відбувається, то такі операції не є об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу підакцизним товарів. У такому випадку суб’єкт господарювання не вважається платником акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Водночас у разі здійснення суб’єктом господарювання операцій з фізичного відпуску пального через власні АЗС одночасно для заправки як власної техніки, так і техніки сторонніх організацій, об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу є операції з фізичного відпуску для заправки автотранспорту сторонніх організацій (лист ДФС України від  від 04.07.2016 р.  № 14497/6/99-99-15-03-03-15 “Про розгляд звернення [щодо оподаткування акцизним податком]”).

 АКТУАЛЬНА СУДОВА ПРАКТИКА:

Щодо господарських відносин з «фіктивним» контрагентом.

Київський апеляційний адміністративний суд в ухвалі від 20.07.2016 року у справі № 810/2639/15 відзначив: «виходячи з обставин, встановлених у вироку суду, підприємство-контрагент створювалось та діяло з метою прикриття іншої незаконної діяльності, є фіктивним підприємством, а відтак, спростовуються доводи позивача щодо виконання на користь позивача спірних операцій зазначеним підприємством-контрагентом, за відносинами з яким сформовано спірні суми податкових вигод, та доводи щодо юридичної значимості первинних документів.Суд зауважує, що платник податку повинен бути розумним та обачливим при виборі контрагента. Перевірка наявності у постачальника державної реєстрації та реєстрації у податковому органі не характеризує підприємство як добросовісного платника, що має ділову репутацію, як конкурентоспроможну особу на ринку відповідних товарів (послуг), що діє через уповноважену особу, яка представляє інтереси підприємства. Отже, заходи, спрямовані на отримання витягу з Єдиного державного реєстру та інших документів реєстраційного характеру на контрагента, не є достатніми, позаяк отримані платником відомості не дозволяють кваліфікувати контрагента як добросовісного партнера, що гарантує виконання своїх зобов’язань.

З адміністративного позову та письмових пояснень позивача, наданих в ході розгляду справи слідує, що придбаний у ПП «Ан Транс» товар позивачем був використаний у господарській діяльності позивача, а саме реалізований компанії Йоркшин Сейлз Лтд…

Проте, матеріали справи свідчать, що витрати за результатами здійснення господарських операцій з ПП «Ан Транс» були сформовані позивачем на підставі документів, що підписані особою, яка заперечує свою участь у створенні та діяльності ПП «Ан Транс», відтак такі документи не можуть вважатися належно оформленими та підписаними повноважною особою звітними документами, які посвідчують факт придбання товарів.

З огляду на викладене, надання позивачем доказів, які підтверджують використання отриманого товару в господарській діяльності позивача, не є доказом правомірності понесення позивачем витрат, які враховуються при визначення об’єкта оподаткування, та відповідно, документальне оформлення подальшої реалізації товару, придбаного на підставі документів, які не дають право платнику податків формувати витрати, які враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, не породжує правових наслідків для цілей оподаткування»…