+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

СТРОК ПОДАННЯ ВІДОМОСТЕЙ ПРО КІНЦЕВИХ БЕНЕФІЦІАРНИХ ВЛАСНИКІВ ПРОДОВЖЕНО ДО 11.07.2022 РОКУ

1. 10 жовтня 2021 року набрав чинності Закон України № 1805-IX, яким продовжено строк подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників до 11.07.2022 року.

2. Структура власності подається окремим документом та підписується директором. Із оновленими зразками схематичного зображення структури власності можна  ознайомитися тут:

https://mof.gov.ua/uk/samples_of_drawing_up_a_schematic_representation_of_the_ownership_structure-517

3. Також необхідно подавати:

1) заяву щодо державної реєстрації юридичної особи;

2) нотаріальну копію паспорта бенефіціара, якщо паспорт старого  зразка.

3) якщо бенефіціар іноземець,  то необхідно подати:

  • нотаріально завірену копію паспорту в країні реєстрації;
  • витяг, виписку чи інший документ з торгівельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи в іншій країні.

4. Документи бенефіціара-іноземця мають бути переведені на українську мову та легалізовані (консульська легалізація чи проставлення апостилю).

5. Для подачі відомостей про бенефіціарів можна звернутися або до держреєстратора або до нотаріуса.

6. Також відтепер відомості про бенефіціарів необхідно буде подавати:

1) щорічно протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації підприємства в незалежності від того, були зміни протягом року чи ні. Наприклад, якщо Ваше підприємство було зареєстроване 10 липня, то обов’язок подати інформацію про бенефіціарів у Вас виникає з 10 липня 2022 року по 24 липня 2022 року включно, і так кожного року;

2) протягом 30 календарних днів у випадку, якщо у даних про бенефіціарів відбулися зміни;

3) при будь-яких реєстраційних діях змін, які стосуються підприємства.

7. За неподачу даних про бенефіціарів директору загрожує штраф від 17 000 до 51 000 гривень.

 

З 21.10.2021 РОКУ ДІЮТЬ НОВІ ПРАВИЛА МІЖОБЛАСНИХ ТА МІЖНАРОДНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ПАСАЖИРІВ ГРОМАДСЬКИМ ТРАНСПОРТОМ

1. 20 жовтня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1096, якою посилив карантинні обмеження у частині правил міжобласних та міжнародних перевезень пасажирів.

2. Нові правила стосуються всіх без виключення осіб від 18 років та поширюються на здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, авіаційним та залізничним транспортом у міжобласному та міжнародному сполученні.

3. Відтепер, для того, щоб поїхати в іншу область, або в іншу країну громадським транспортом, при собі необхідно мати:

1) негативний результат ПЦР або експрес-тест на антиген, який зроблений не більш як за 72 години до дня поїздки; або

2) документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або

3) документ, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини; або

4) міжнародний, внутрішній сертифікат чи іноземний сертифікат, що підтверджує:

  • вакцинацію однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати);
  • вакцинацію однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати);
  • негативний результат ПЦР тесту;
  • одужання особи від COVID-19.

4. Сертифікат про вакцинацію можна отримати:

1) в електронному вигляді згенерувати в мобільному застосунку «ДІЯ» або на порталі «ДІЯ», перейшовши за посиланням: https://diia.gov.ua/services/covid19-sertifikat-pro-vakcinaciyu ;

2) в паперовому вигляді у сімейного лікаря.

5. Такі обмеження не стосуються перевезень легковими автомобілями з кількістю пасажирів, включаючи водія, до п’яти осіб без урахування осіб віком до 14 років або більшою кількістю пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї.

6. Якщо перевезення здійснюється авіаційним чи залізничним транспортом, відповідальність за наявність у всіх пасажирів одного з вище перерахованих документів несе перевізник, а якщо автомобільним транспортом – відповідальність покладається на пасажира.

7. Якщо перевезення здійснюється автомобільним транспортом, перевізник зобов’язаний забезпечити інформування пасажирів про встановлені обмеження.

8. Якщо Ви плануєте здійснювати поїздку за кордон, то з правилами в’їзду в конкретну країну можна ознайомитися за цим посиланням: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/?location=kz

 

ВІДТЕПЕР У ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ БУДУТЬ ПЕРЕВІРЯТИ НЕ ЛИШЕ ДОКУМЕНТИ, ЩО ПОСВІДЧУЮТЬ ОСОБУ, АЛЕ Й КОВІДНІ ДОКУМЕНТИ

1. 26 жовтня 2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 1096, якою оновлено порядок здійснення контролю за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів у громадських місцях.

2. Контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів буде здійснюватися на вулицях, у парках, інших громадських місцях (громадських будинках і спорудах, закладах громадського харчування, розважальних закладах (нічних клубах), громадському транспорті).

3. Контроль будуть здійснювати працівники Національної поліції, Національної гвардії, посадові особи, уповноважені органами місцевого самоврядування.

4. Уповноважені органи мають право проводити вибіркову перевірку:

1) документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;

2) довідок про звернення за захистом в Україні, виданих відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;

3) документів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби у випадках, коли це є підставою для незастосування обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідних рівнів епідемічної небезпеки.

5. Перевірка чинності COVID-сертифіката здійснюється з використанням мобільного додатка Порталу «Дія» або в інших інформаційних системах, засобами яких здійснюється підтвердження його чинності.

 

З 01.11.2021 РОКУ КИЇВ ПЕРЕХОДИТЬ У ЧЕРВОНУ КАРАНТИННУ ЗОНУ

1. 28 жовтня 2021 року Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення встановити на території міста Києва з 01.11.2021 року червону карантинну зону.

2.  З 00:00 годин 01.11.2021 року  на території міста Києва буде заборонено:

1) перебування без правильно одягнутих захисних масок:

  • у громадських будинках та спорудах;
  • у громадському транспорті;
  • на територіях закладів охорони здоров’я та освіти;
  • в підземних переходах;
  • на зупинках громадського транспорту;
  • на інших територіях загального користування у разі неможливості дотримання фізичної дистанції не менше 1 метра;

2) приймання відвідувачів до 18 років у ТРЦ без супроводу дорослих. Супроводжуючі повинні мати: негативний результат ПЦР або  експрес-тесту на антиген, який зроблений не більш як за 72 години до дня поїздки; або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або міжнародний, внутрішній сертифікат чи іноземний сертифікат, що підтверджує: вакцинацію однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати); негативний результат ПЦР тесту; одужання особи від COVID-19;

3) робота закладів громадського харчування (барів, ресторанів, кафе, буфетів тощо), крім здійснення адресної доставки та замовлень на винос;

4) робота закладів, які надають послуги з розміщення, крім готелів, санаторно-курортних закладів, установ і закладів, які надають соціальні послуги, реабілітаційних установ, стаціонарних відділень первинного та складного протезування, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

5) робота спортзалів, фітнес-центрів, басейнів;

6) проведення всіх масових заходів;

7) робота ТРЦ та інших закладів у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

  • торгівлі товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і садивним матеріалом (квітами, рослинами), добривами, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання;
  • адресної доставки;
  • надання фінансових послуг;
  • роботи поштових операторів;
  • здійснення медичної та ветеринарної практики;
  • роботи АЗС (без зон харчування);
  • роботи СТО;
  • ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку,
  • роботи хімчисток;
  • роботи перукарень та салонів краси за попереднім записом;

8) роботи розважальних закладів;

9) роботи закладів культури і проведення культурних масових заходів;

10) роботи ринків, крім продовольчих.

3. Ці обмеження не буть застосовуватися у випадку, якщо всі працівники закладу та відвідувачі від 18 років мають:

1) негативний результат ПЦР або  експрес-тесту на антиген, який зроблений не більш як за 72 години до дня відвідування закладу; або

2) документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або

3) міжнародний, внутрішній чи іноземний сертифікат, що підтверджує:

4) вакцинацію однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати);

  • вакцинацію однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати);
  • негативний результат ПЦР тесту;
  • одужання особи від COVID-19.

4. Громадський транспорт буде працювати, але з певними обмеженнями, а саме:

1) перевезення пасажирів від 18 років громадським транспортом (автомобільним, електричним, метро) буде здійснюватися лише за наявності у них: негативного результату ПЦР або експрес-тесту на антиген, який зроблений не більш як за 72 години до дня поїздки; або  документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або документу, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини; або міжнародного, внутрішнього сертифікату чи іноземного сертифікату, що підтверджує: вакцинацію однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати); вакцинацію однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати); негативний результат ПЦР тесту; одужання особи від COVID-19.

2) регулярні та нерегулярні перевезення здійснюватимуться з перевезенням пасажирів у кількості не більшій ніж кількість місць, що передбачена технічної характеристикою транспортного засобу.

5. За порушення карантинних норм передбачено штраф від 17 000 до 34 000 грн для громадян та від 34 000 до 170 000 грн для підприємств.

 

ОНОВЛЕНО ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ МАСОВИХ ЗАХОДІВ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

1. 19 жовтня 2021 року Головний санітарний лікар України прийняв нову постанову № 18, якою оновив протиепідемічні заходи під час проведення масових заходів на період карантину.

2. Такі заходи поширюються на проведення наступних масових заходів: культурних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних, тематичних та інших заходів, у тому числі в закладах культури та креативних індустрій, зокрема фестивалів, концертів, кіносеансів, вистав, постійних та тимчасових виставок та експозицій, а також заходів у розважальних закладах (нічних клубах) і закладах громадського харчування.

3. При проведенні таких заходів необхідно визначити відповідальну особу, яка буде забезпечувати:

1) проведення температурного скринінгу усім працівникам перед початком роботи;

2) проведення роз’яснювальної роботи з працівниками щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів COVID-19 серед працівників;

3) інформування працівників з питань вакцинації, профілактики та протидії поширенню COVID-19;

4) недопущення до роботи працівників, визначених такими, що потребують самоізоляції, або тих, які не надали в установленому порядку негативний результат ПЦР тесту або експрес-тесту на антиген, проведеного не більше як за 72 години до здійснення заходу; або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або документ, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини; або міжнародний, внутрішній сертифікат чи іноземний сертифікат, що підтверджує: вакцинацію однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або вакцинацію однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), негативний результат ПЦР тесту, або одужання особи від COVID-19, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

4. Також необхідно забезпечити дотримання таких протиепідемічних заходів:

1) не допускати до роботи працівників, які мають температуру тіла вище ніж 37,20С;

5) на вході до приміщень або місць проведення заходу розміщуються інформаційні матеріали щодо індивідуальних заходів профілактики та протидії поширенню COVID-19, а також інформаційні матеріали з питань вакцинації від COVID-19;

2) при вході та в місцях масового скупчення відвідувачів розміщуються антисептики, захисні маски, наноситься маркування для забезпечення дотримання дистанції в 1,5 метри;

3) заходи з недопущення скупчення відвідувачів;

4) розміщення учасників заходу з дотриманням норм соціальної дистанції та обмежень щодо кількості учасників з урахуванням карантинної зони, яка дії згідно Постанови КМУ від 09.12.2020 року № 1236);

5) під час проведення заходів організовувати харчування з дотримання протиепідемічних заходів визначених у Постанові головного державного санітарного лікаря України від 30.12.2020 року № 57;

6) проведення належного прибирання та дезінфекції приміщення після кожного заходу.

5. Організатори заходу мають обов’язково забезпечити:

1) наявність достатнього запасу захисних масок та їх використання працівниками;

2) постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах;

3) вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;

4) дезінфекцію поверхонь, з якими контактують відвідувачі, у всіх громадських та службових зонах (стійка контролю та реєстрації, столи, стільці, ручки дверей, кнопки ліфтів, роздягальні, сходи тощо) спиртовмісними дезінфікуючими засобами протягом часу роботи в посиленому режимі;

5) безперебійну роботу систем вентиляції у випадку проведення заходів у приміщенні;

6) централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери з кришками з подальшою утилізацією;

7) розміщення додаткових контейнерів/урн для засобів індивідуального захисту, паперових серветок в місцях загального користування (на вході, холах, коридорах, санвузлах тощо);

8) проведення навчання з працівниками щодо дотримання правил гігієни рук;

9) тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи підвищеного ризику.

6. Організатори заходи зобов’язані:

1) бути у правильно одягнутих (закривають ніс та рот) захисних масках;

2) регулярно мити руки з милом або обробляти їх антисептиками не рідше одного разу за 2 години;

3) утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань;

4) самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

7. Відвідувачі зобов’язані:

1) дотримуватися вказівок організаторів щодо дотримання протиепідемічних заходів;

2) відвідувати заходи в правильно вдягнутих захисних масках;

3) не відвідувати заходи у разі виникнення респіраторних симптомів (нежить, біль в горлі, кашель, чхання, підвищення температури тощо);

4) дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю;

5) на вимогу організатора заходу або уповноважених осіб у випадках, передбачених постановою № 1236, надати документ, що підтверджує негативний результат ПЦР тесту або експрес-тесту на антиген, зробленого не більш як за 72 години до заходу; або документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або документу що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини; або міжнародного, внутрішнього сертифікатау чи іноземного сертифікату, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), негативний результат ПЦР тесту або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку Порталу Дія («Дія»).

 

ОНОВЛЕНО ПІДСТАВИ ПЕРЕХОДУ ПРАВА НА ЗЕМЛЬНУ ДІЛЯНКУ У РАЗІ НАБУТТЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ОБ’ЄКТ НЕРУХОМОСТІ

1. 28 жовтня 2021 року набрав чинності Закон України № 1174-IX, яким оновлено підстави переходу права на земельну ділянку у разі набуття права власності на об’єкт нерухомості.

2. Право власності на земельну ділянку переходить до набувача у такому порядку:

1) у разі набуття на підставі правочину або у порядку спадкування права власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду, об’єкт незавершеного будівництва, який розміщений на приватній земельній ділянці, право власності на земельну ділянку переходить до набувача без зміни її цільового призначення;

2) у разі набуття окремої частки у праві спільної власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду, об’єкт незавершеного будівництва, що перебував у приватній власності, право власності на земельну ділянку переходить до набувача пропорційно до його частки у праві спільної власності на такий об’єкт, крім випадку, коли попередньому власнику належала частка у праві спільної власності на земельну ділянку в іншому розмірі;

3) у разі набуття права власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду, об’єкт незавершеного будівництва, розміщеного на земельній ділянці, що перебуває в оренді, у користуванні на праві емфітевзису, суперфіцію у попереднього власника, до набувача переходить право оренди, емфітевзису, суперфіцію земельної ділянки, на якій розміщений такий об’єкт, в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього власника такого об’єкта. У такому випадку волевиявлення орендодавця та внесення змін до договору оренди землі, емфітевзису, суперфіцію із зазначенням нового орендаря земельної ділянки не вимагаються. Вимагається лише повідомити орендодавця про перехід такого права;

4) у разі набуття окремої частки у праві спільної власності на об’єкт, житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду, об’єкт незавершеного будівництва, якщо такий об’єкт розміщений на земельній ділянці, що перебуває у користуванні попереднього власника на праві оренди, емфітевзису, суперфіцію, набувач має право вимагати внесення змін до договору оренди землі, емфітевзису, суперфіцію з визначенням його співорендарем (співкористувачем) земельної ділянки, а до внесення змін до  відповідного договору зобов’язаний відшкодовувати орендарю (користувачу) частину орендної плати (плати за користування земельною ділянкою) пропорційно до його частки у праві власності на такий об’єкт;

5) у разі набуття права власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду, об’єкт незавершеного будівництва, який розміщений на земельній ділянці державної або комунальної власності, що не перебуває у користуванні, набувач такого об’єкта нерухомого майна зобов’язаний протягом 30 днів з дня державної реєстрації права власності на такий об’єкт звернутися до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу йому у власність або користування земельної ділянкою;

6) у разі набуття на підставі правочину права власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду, об’єкт незавершеного будівництва, який розміщений на земельній ділянці приватної власності, особою, яка не може мати таку земельну ділянку у власності, така особа має право вимагати передання їй власником земельної ділянки відповідної земельної ділянки на правах оренди або суперфіцію на умовах, визначених набувачем права власності на такий об’єкт;

7) у разі набуття частки у праві власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду, об’єкт незавершеного будівництва, який розміщений на земельній ділянці, що перебуває у постійному користуванні, набувач має право використовувати таку земельну ділянку для доступу та обслуговування такого об’єкта. Порядок користування земельною ділянкою набувачем визначається договором між ним та землекористувачем.

3. Однією із істотних умов договору, на підставі якого набувається право власності (частки права власності) на житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду, об’єкт незавершеного будівництва, пов’язане з переходом права приватної власності на земельну ділянку або прав оренди, емфітевзису, суперфіцію земельних ділянок усіх форм власності, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з набуттям права власності на такий об’єкт.

4. Перехід права власності на частину земельної ділянки здійснюється лише після виділення такої частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй кадастрового номеру.