+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

НОВИНА ДЛЯ ВЛАСНИКІВ БІЗНЕСУ

21 серпня 2019 року на засіданні Кабінету Міністрів України було  прийнято постанову № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» (далі – Постанова № 823), яким затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю. Зміст даних документів було оприлюднено на офіційній веб-сторінці  Уряду 29.08.2019 року.

Постановою № 823 передбачено порядок проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань та повноваження інспекторів праці.

Доцільно акцентувати увагу на тому, що відтепер:

– форми акту інспекційного відвідування (невиїзного інспектування), в якому визначається перелік питань, що підлягають інспектуванню, довідки про стан додержання законодавства про працю, припису, вимоги інспектора праці мають бути затверджені Мінсоцполітики;

– передбачено лише дві підстави для недопуску до проведення інспекційного відвідування – це відсутність службового посвідчення та неоприлюднення рішення Мінсоцполітики про затвердження форми акту інспекційного відвідування;

– встановлено єдину вимогу до строку інспекційного відвідування або невиїзного інспектування – не більше, ніж 10 робочих днів незалежно від характеристики суб’єкта господарювання;

– передбачено право для об’єкта відвідування фіксувати проведення інспекційного відвідування засобами аудіо-, фото- та відеотехніки;

–  встановлено, що припис або вимога інспектора праці можуть бути оскаржені відповідно у 10-денний та одноденний строк з дати їх отримання до керівника або заступника керівника відповідного територіального органу Держпраці. 

РОЗ’ЯСНЕННЯ

з наступних питань: 

Щодо заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. N 20-ОПП

У разі, якщо структурна одиниця підприємства, про який суб’єкт господарювання повідомляє у повідомленні за ф. N 20-ОПП як про об’єкт оподаткування, знаходиться за межами населеного пункту, наприклад, на автодорозі територіального значення, то для заповнення КОАТУУ у повідомленні за ф. N 20-ОПП доцільно обрати КОАТУУ населеного пункту (місце розміщення об’єкта оподаткування), що розташований в межах сільської (селищної) ради, КОАТУУ якої відповідає кадастровому номеру земельної ділянки.

(лист ДФС від 19.08.2019 р. № 3892/6/99-99-08-02-01-15/ІПК)

Щодо визначення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з постачання товарів у разі, якщо доставка товару покупцю здійснюється постачальником із залученням транспортного перевізника

 У разі виникнення у процесі доставки товару перевізником покупцю обставин, викладених у зверненні (зміна постачальником наміру щодо продажу товару та повернення його на свій склад або переадресація іншому покупцю), таким платником податку – постачальником, згідно з пунктом 192.1 статті 192 ПКУ, складається розрахунок коригування до податкової накладної, складеної за операцією з постачання такого товару (у даному випадку – складеної на дату початку передачі товару постачальником перевізнику для доставки).

(лист ДФС від 08.08.2019 р. № 3692/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

 Щодо особливостей виправлення помилок в податкових накладних та податковій звітності з ПДВ

Отже, в податковій декларації з ПДВ платником податку зазначаються дані, вказані в складеній на підставі первинних документів податковій накладній. Тому обсяги постачання товарів/послуг та сума податку на додану вартість, вказані в помилковій податковій накладній і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ.

Відповідно до пункту 50.1 статті 50 ПКУ у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених статтею 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Оскільки у декларації зазначаються дані, визначені на підставі первинних документів, відображенню у податковій звітності з ПДВ підлягають податкові зобов’язання, визначені на дату складання податкової накладної з “невірним” ІПН. Розрахунок коригування та друга податкова накладна не впливають на визначене податкове зобов’язання, тому операція, пов’язана з виправленням помилки в ІПН покупця, відображенню у податковій звітності з ПДВ не підлягає.

Виправлення неправильно вказаного ІПН покупця необхідно здійснити методом сторно в додатку 5 уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ.

(лист ДФС від 27.08.2019 р. № 3999/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)