+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

НБУ ПОСЛАБИЛО ВАЛЮТНИЙ КОНТРОЛЬ У ВІДНОШЕННІ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТОРІВ

Правління Національного банку України затвердило постанову від 09 вересня 2019 року №113 «Про затвердження Змін до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті», що набули чинності наступного дня.

Вказана постанова стосувалася спрощення правил для нерезидентів (іноземних інвесторів):

– скасовано ліміт у 5 млн євро на місяць на репатріацію (повернення іноземних інвестицій) коштів, отриманих від продажу цінних паперів, корпоративних прав, а також внаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб або виходу з господарських товариств.

– дозволено нерезидентам на власні поточні рахунки зараховувати кошти в українській валюті, що були отримані як дивіденди, процентні доходи за цінними паперами й інші доходи від об’єктів прав власності в Україні. При цьому, такі доходи не повинні бути пов’язані з відчуженням, продажем таких об’єктів, ліквідацією або зменшенням статутного капіталу.

Дана постанова стала черговим кроком на шляху до покращення клімату для іноземних інвесторів.

СКАСОВАНО ЛІЦЕНЗІЇ У СФЕРІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ

18 вересня 2019 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню». При цьому, вказаний закон набуде чинності лише через 3 місяці після офіційного опублікування.

Відтепер, діяльність у сфері телекомунікацій не підлягає ліцензуванню.

Натомість, Законом України «Про телекомунікації» буде передбачено декілька інших обов’язків суб’єктів господарювання. Наприклад, для набуття права на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, необхідно подати повідомлення про початок здійснення такої діяльності.

Відповідальність за невиконання такого обов’язку, а також порушення строків чи інформації, що є обов’язковою для зазначення, сягатиме 35 000 гривень максимально.

 СУДОВА ПРАКТИКА

 КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ НАГАДАВ ПРО НЕМОЖЛИВІСТЬ ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКА В ПЕРІОД ЙОГО ВІДПУСТКИ АБО ЛІКАРНЯНОГО

Конституційний Суд України прийняв рішення від 04 вересня 2019 року № 6-р(II)/2019 у справі № 3-425/2018(6960/18) щодо конституційності норми закону про недопустимість звільнення працівника з ініціативи роботодавця в період відпустки або тимчасової непрацездатності працівника.

Так, Конституційний суд України визнав вищевказану норму такою, що відповідає Конституції та зазначив, що працівники (ті, які працюють як за трудовим договором, так і за контрактом) не можуть бути звільнені в день тимчасової непрацездатності або в період перебування у відпустці, оскільки це зумовить нерівність та дискримінацію, ускладнить їх становище та знизить реальність гарантій трудових прав громадян, встановлених Конституцією і законами України.