+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

ОФІЦІАЛЬНО ОПУБЛІКОВАНО НОВІ СТРОКИ ТА УМОВИ КАРАНТИНУ

20 травня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою продовжив карантин до 22 червня 2020 року. Разом з тим, цим документом передбачено поетапне послаблення умов дотримання карантину.

Тож, які види бізнесу зможуть працювати, а діяльність яких все ще буде обмежена?

Зокрема, значна частина бізнесу зможе почати свою роботу в тих областях, де буде спостерігатися сприятлива епідеміологічна ситуація.

Що дозволено?

З 11 травня:

1) робота магазинів, які розташовані в ТЦ;

2) робота закладів громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках, за умови дотримання відстані між місцями для сидіння за сусідніми столами і кількості клієнтів за одним столом;

3) адресна доставка замовлень і замовлень на винос, за умови, що персонал забезпечений засобами індивідуального захисту, а відвідувачі використовують респіратори або захисні маски;

4) кіно- і відеозйомка на відкритому повітрі, в транспортних засобах, житлових будинках, спорудах, приміщеннях, за умови обмеження кількості осіб, які здійснюють зйомку, обмеження доступу до місця зйомки сторонніх осіб і використання персоналом респіраторів або захисних масок;

З 22 травня:

1) дозволена діяльність готелів (без відкриття в їх приміщенні ресторанів);

З 1 червня:

1) дозволена робота спортивних залів, фітнес-центрів, за умови проведення групових занять з кількістю учасників до 10 чоловік;

З 10 червня:

1) дозволений прийом відвідувачів в приміщеннях ресторанів, кафе, кав’ярень, піцерій і т.д., за умови дотримання протиепідемічних заходів;

2) діяльність закладів, що надають послуги з розміщення;

Таким чином, значна частина бізнесу зможе відновити свою роботу. Рекомендуємо дотримуватися правил виходу з карантину, зокрема рекомендації МОЗ, з урахуванням особливостей кожного бізнесу.

НАБРАВ ЧИННОСТІ «АНТИКОЛОМОЙСЬКИЙ» ЗАКОН

 1. Даним законом передбачено комплекс змін, спрямованих на удосконалення діяльності банків.
 2. Спрощується процедура визнання банку проблемним, неплатоспроможним та його ліквідації. У випадку судового оскарження рішень НБУ з приводу застосування таких процедур, дія таких рішень не зупиняється. На практиці це призведе до прискорення строку ліквідації банку.
 3. Навіть якщо власник банку доведе в суді, що банк визнано неплатоспроможним або ліквідовано незаконно, процедура відновленню не підлягає та банк не повертається на ринок. Власник лише має право на відшкодування збитків.
 4. Сума збитків визначається за чітко встановленою процедурою та із застосуванням міжнародних експертів.
 5. Закон не передбачає особливих процедур захисту прав вкладників банку. Лише встановлено, що відшкодування шкоди та збитків здійснюється виключно в грошовій формі. В іншій формі, зокрема в натурі (передачі речі тієї ж якості тощо) не допускається.

 ВСТАНОВЛЕНО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БІЗНЕСУ ЗА НЕПОДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО КІНЦЕВИХ БЕНІФІЦІАРНИХ ВЛАСНИКІВ

 1. Відповідальність встановлено наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України» від 12 травня 2020 року
 2. Порушеннями будуть вважатися:
 • неподання або несвоєчасного подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника або про його відсутність;
 • неподання або несвоєчасного подання державному реєстратору документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника;
 • не з’явлення у місячний строк до Міністерства юстиції України чи відповідного територіального органу для складення протоколу про адміністративне правопорушення після повідомлення керівника підприємства.
 1. Розмір штрафів за такі правопорушення становить від 17 000 до 51 000 грн.
 2. Відповідальність застосовується до керівника юридичної особи.
 3. На даний час в процесі затвердження форми заяв для підтвердження структури власності юридичних осіб. Протягом трьох місяців з моменту їх затвердження усі юридичні особи повинні бути зобов’язані подати реєстратору документи про своїх кінцевих бенефіціарних власників або про їх відсутність.

ТЕПЕР ЦІНИ НА «КАРАНТИННІ ТОВАРИ» КОНТРОЛЮЮТЬСЯ

 1. 18 травня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», якою визначено обов’язок суб’єктів господарювання декларувати зміни роздрібних цін на товари протиепідемічного призначення.
 2. Таке декларування здійснюється у разі націнки на товар, що реалізується:
 • на 15 відсотків і більше – за 30 днів до початку застосування нової роздрібної ціни;
 • на 10 відсотків і більше, але менше ніж 15 відсотків, – за 14 днів до початку застосування нової роздрібної ціни;
 • на 5 відсотків і більше, але менше ніж 10 відсотків, – за три дні до початку застосування роздрібної ціни.
 1. Про збільшення роздрібної ціни на товар суб’єкти господарювання мають повідомити про це Держпродспоживслужбу через її офіційний веб-сайт з використанням кваліфікованого електронного підпису.
 2. У разі порушення порядку ціноутворення у бізнеса вилучатимуть незаконно отриману націнку (різниця між отриманою виручкою і гранично встановленою ціною), а також накладати штраф у розмірі такої незаконної націнки.
 3. З переліком товарів, відносно яких здійснюється декларування можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/341-2020-п#n25
 4. Якщо Ваш бізнес орієнтований виробництво або постачання товарів, які мають відношення до Закону, рекомендуємо заздалегідь врахувати можливу політику мінімізації торгової націнки.

 ОНОВЛЕНО ФОРМИ ЗАЯВ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

 1. Наказом Міністерства юстиції України від 19 травня 2020 року було затверджено нові форми заяв, що подаються для державної реєстрації.
 2. Відтепер, замість нинішніх 24-х форм заяв буде використовуватися лише дев’ять – вони згруповані переважно за категоріями осіб, щодо яких проводяться реєстраційні дії;.
 3. Такі заяви можуть бути подані як в електронній так і в паперовій формі.
 4. Форми заяв вступають в силу з 01 червня цього року.