+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

ПРИЙНЯТО ЗАКОН ПРО ЗАБОРОНУ МАСОВИХ РОЗСИЛОК ТА ПОВІДОМЛЕНЬ

 1. 12 січня 2021 року Президент підписав Закон України «Про електронні комунікації», яким прямо заборонено розсилку СПАМу.
 2. Визначено, що спамом є електронні, текстові та/або мультимедійні повідомлення про продаж товарів чи надання послуг, що без попередньої згоди користувачів неодноразово (більше п’яти повідомлень одному абоненту) надсилаються на їхні адреси електронної пошти або кінцеве (термінальне) обладнання (телефони, мессенджери тощо).
 3. Не вважаються спамом:
 • повідомлення постачальника електронних комунікаційних послуг щодо надання ним електронних комунікаційних послуг (мобільний оператор, інтрнет-провайдер тощо);
 • повідомлення від органів державної влади чи органів місцевого самоврядування з питань;
 • особисті повідомлення, які не носять масового характеру та розсилаються з некомерційною метою.
 1. При масовому надсиланні повідомлень обов’язково має бути отримана згода отримувача.
 2. При масовому надсиланні повідомлень обов’язково необхідно указувати у повідомленні інформацію про те, що отримувач може безкоштовно в будь-який час у простій і зрозумілій формі відмовитися від використання своїх даних.
 3. Захиститися від спаму можна буте шляхом подання звернень (скарг) постачальнику електронних комунікаційних послуг, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизація, Держпродспоживслужбі.
 4. Закон набирає чинності з 01 січня 2022 року.

ДЛЯ БІЗНЕСУ ВСТАНОВЛЕНІ ШТРАФИ ЗА ПОРУШЕННЯ МАСКОВОГО РЕЖИМУ

 1. 14 січня 2021 року набрав чинності Закон України № 1113-ІХ, яким встановлені штрафи для бізнесу за порушення правил носіння засобів індивідуального захисту співробітниками та споживачами.
 2. Штраф може бути накладений за:
 • допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, та громадський транспорт, без попередження про необхідність одягнути захисну маску, респіратор, які закриває ніс та рот, та/або за відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без правильно вдягнутих засобів захистів.  Попередженням або реагуванням є усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення.
 • обслуговування споживачів працівниками суб’єктів господарювання та/або безпосередньо фізичною особою – підприємцем без вдягнутих захисних масок або респіраторів, які закривають ніс та рот.
 1. Розмір штрафу за вчинення таких правопорушень становить від 3400 до 5100 гривень.
 2. Постанови про накладення штрафу на підприємство або ФОПА виносяться посадовими особами територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

ВІДТЕПЕР УКРАЇНСЬКА МОВА Є ОБОВ’ЯЗКОЮ ДЛЯ БІЗНЕСУ

 1. 16 січня 2021 року набрала чинності статті 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка регулює порядок використання державної мови у сфері обслуговування споживачів.
 2. Визначено, що мовою обслуговування споживачів є українська мова.
 3. Дана норма стосується усіх підприємств усіх форм власності та ФОПів.
 4. Використання української мови є обов’язковим при:
 • обслуговуванні та наданні інформації про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги. Така інформація може бути продубльована іншими мовами;
 • розсилці комерційних повідомлень;
 • спілкуванні з клієнтами особисто, по телефону, електронною поштою тощо;
 • розміщенні оголошень, покажчиків, вказівників, вивісок, написів тощо, які містять інформацію про товари, роботи, послуги тощо;
 • проведенні зборів, конференцій, виставок, семінарів, тренінгів, форумів, інших заходів. Якщо захід ведеться іншою мовою, то на вимогу навіть одного учасника повинен бути забезпечений синхронний та послідовний переклад українською мовою;
 • листуванні з органами державної влади;
 • укладенні договорів.
 1. Обслуговування іншою мовою може здійснюватися лише на прохання Клієнта.
 2. За перше порушення вищезазначених вимог складається акт та оголошується попередження; за повторне протягом року вчинення такого правопорушення складається протокол та накладається штраф у розмірі від 5100 до 6800 гривень.
 3. Постанову про накладення штрафу виносить Уповноважений із захисту державної мови.

ЗМІНЕНО РОЗМІР ШТРАФІВ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ

 1. 01 січня 2021 року набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», який й став підставою збільшення розміру штрафів за порушення норм трудового законодавства. Це пов’язано з підвищенням мінімального розміру заробітної плати, що наразі становить 6000 гривень.
 2. На сьогодні встановлені такі розміри штрафу:

60 000 грн. (за кожного працівника)  – за допущення на роботу працівника без належного оформлення трудових відносин; 180 000 грн. (за кожного працівника) – за повторне протягом двох років вчинення цього порушення;

–  18 000 грн. – за порушення строків виплати заробітної плати, інших виплат більше як на 1 місяць або виплата її не в повному обсязі, а також за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні;

– 12 000 грн. (за кожного працівника) – за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а саме: норми оплати праці за роботу в надурочний час, у святкові та неробочі дня, у нічний час, оплата щорічних відпусток тощо;

24 000 грн. (за кожного працівника)  за недотримання встановлених законом гарантій та пільг, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

96 000 грн. – за створення перешкод при проведенні перевірки з питань виявлення порушень у сфері трудових відносин;

– 6 000 грн. (за кожне порушення)за порушення вимог законодавства про працю, крім вище зазначених.

– 12 000 (за кожне порушення) – за повторне протягом року порушення вимог законодавства про працю, крім вище зазначених.