+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

ПОСИЛЕНО ЗАХОДИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЮ КОРОНАВІРУСУ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

1. 13 листопада 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 1100 від 11 листопада 2020 року, якою посилено заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу на території України.

2. Відтепер ті обмеження, що були встановлені для «помаранчевої зони» діють на всій території України. Зокрема заборонено:

a) проведення масових заходів за участю більше 20 осіб;
b) робота кінотеатрів та театрів з наповненістю понад 50 % місць;
c) діяльність музеїв, які не можуть забезпечити обмеження щодо кількості відвідувачів у залі 1 особа на 20 кв.м.;
d) здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння;
e) проведення дискотек, робота розважальних закладів та закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з організацією дозвілля;
f) робота закладів громадського харчування після 22-ї та до 7-ї години;
g) розміщення відвідувачів закладів громадського харчування на відстані меншій ніж 2 метри між сусідніми столиками та більше як 4 особи за одним столом;
h) робота підприємств, які обслуговують відвідувачів та в яких: не нанесено маркування для перебування в черзі та дотримання дистанції 1,5 м.; не забезпечено працівників захисними масками; не забезпечено збір використаних захисних масок;
i) робота закладів, як надають послуги з розміщення (хостели);
j) діяльність спортзалів та фітнес-центрів, які не можуть забезпечити обмеження щодо кількості відвідувачів у залі 1 особа на 20 кв.м.

3. З 14.11.2020 по 30.11.2020 року вводиться карантин вихідного дня з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.

4. В карантин вихідного дня заборонено:
a) робота закладів громадського харчування (бари, ресторани, кафе тощо), крім адресної доставки та замовлень на винос;
b) робота ТРЦ та інших розважальних закладів;
c) робота закладів сфери торговельного і побутового обслуговування населення, крім: магазинів, в яких не менше ніж 60% торгівельної площі призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами; фінансових установ; пошти; АЗС; СТО.
d) робота закладів культури (театри, кінотеатрі тощо) та проведення масових культурних заходів;
e) робота спортзалів, фітнес-центрів, басейнів.

5. Рекомендовано органам виконавчої влади, державним органам, органам місцевого самоврядування та іншим підприємствам, установам, організаціям на період дії карантину:

a) визначити час пріоритетного прийому громадян похилого віку та осіб з інвалідністю не менше 2 годин (з 10 до 12 годин, або більш пізній час) для підприємств у таких сферах діяльності: оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів та мотоциклів; поштова та кур’єрська доставка; тимчасове розміщення та організація харчування; страхова діяльність; надання соціальної допомоги; мистецтво, спорт, розваги, відпочинок.;
b) внести зміни до режимів роботи та встановити початок роботи о -й, 10-й годині чи більш пізній час.

ВСТАНОВЛЕНО АДМІНІСТРАТИВНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПЕРЕБУВАННЯ У ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЛЯХ ТА ТРАНСПОРТІ БЕЗ ЗАХИСНИХ МАСОК

1. 21 листопада 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким введено адміністративну відповідальність за перебування у громадських будівлях, спорудах та громадському транспорті без вдягнених захисних масок.

2. Закон встановлює, що особи мають одягати захисні маски в громадських будівлях, спорудах (об’єкти культури, державні органи, лікарні, аптеки, заклади громадського харчування, ТРЦ, магазини продовольчих та непродовольчих товарів, спортзали тощо) та громадському транспорті.

3. Визначено, що захисна маска має одночасно закривати ніс та рот. В якості захисних масок можуть бути використані: медичні маски, маски, які виготовлені самостійно або респіратори.

4. У випадку порушення цих вимог на особу може бути накладено штраф у розмірі від 170 до 255 гривень.

5. Фіксувати факт правопорушення та складати протоколи мають право: поліція, органи державної санітарно-епідеміологічної служби, органі охорони здоров’я.

6. Розглядати справи щодо накладення штрафів за порушення правил носіння захисних масок мають право: суди, виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад, органи державної санітарно-епідеміологічної служби.

ТЕПЕР ПЕРЕД ПОСИЛЕННЯМ КАРАНТИННИХ ЗАХОДІВ УРЯД БУДЕ ПОВІДОМЛЯТИ ЗАВЧАСНО

1. 25 листопада 2020 набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів з метою належної підготовки до такого посилення», яка зобов’язує уряд завчасно повідомляти громадян про посилення карантинних заходів.

2. Відтепер уряд має інформувати громадян про посилення карантинних заходів не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку дії двох або більше запроваджених заходів шляхом оприлюднення відповідного рішення про це.

3. Уряд має повідомити про впровадження на всій території України або окремого регіону про наступні заборони:

a) регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів у різних видах транспорту;
b) роботу суб’єктів господарювання у сфері культури;
c) роботу кінотеатрів;
d) роботу закладів громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);
e) роботу ТРЦ;
f) роботу закладів торговельного і побутового обслуговування населення.

ВНЕСЕНО ЗМІНИ ДО ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ: НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ?

1. 17 листопада 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України №1105 від 11.11.2020 року, якою внесено зміни до ПДР України.

2. Зміни стосуються усіх учасників дорожнього руху, а саме: велосипедистів, пішоходів, пасажирів, водіїв.

3. Всі пасажири автомобіля повинні бути пристебнуті ременями безпеки. Виключення лише для водіїв та пасажирів з інвалідністю, які внаслідок своїх фізіологічних особливостей не мають змоги користуватися ременями безпеки.

4. Пішоходи в темний час доби та в умовах недостатньої видимості, які рухаються проїзною частиною або узбіччям повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи.

5. Велосипедистам дозволено рух та зупинку на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів.

6. Встановлено заборону щодо зміни розміру, форми, позначення, кольору і розміщення номерних знаків, крім випадку закріплення заднього номерного знаку на додатковому обладнанні, що призначене для тимчасового перевезення багажу або вантажу, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чисті і достатньо освітлені.

7. Змінено дорожній знак 1.40 «Кінець дороги із удосконаленим покриттям».