+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

НАБУЛИ ЧИННОСТІ НОВІ ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ

З 01 вересня 2018 року в Україні почали діяти нові державні будівельні норми, розроблені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Нові норми вмістили в себе більше 50 принципово важливих змін, які відтепер необхідно враховувати забудовникам.

Зокрема, серед таких змін необхідно виділити: обмеження висотності забудови в містах – нове поняття «блакитні лінії»; обмеження забудови в зелених зонах – нове поняття «зелені лінії», які визначають кордони ландшафтних та рекреаційних територій, на яких заборонено будівництво; обмеження щільності забудови, яке забороняє її підвищення в кілька разів; обов’язкове будівництво дитячих садків і шкіл в житловій забудові, збільшення майданчиків для відпочинку і спорту; обов’язкове забезпечення безбар’єрного доступу та інші важливі зміни.

Введення вищезазначених норм у практичне застосування значно підвищить якість життя громадян та заздалегідь передбачить настання аварій, пов’язаних з великою кількістю забудованих територій.

КАБМІН ПРИЙНЯВ РОЗПОРЯДЖЕННЯ, МЕТА ЯКОГО – БОРОТЬБА З НЕОФІЦІЙНИМ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯМ

05 вересня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Розпорядження “Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

Метою даного нормативно-правового акту є боротьба з тіньовим працевлаштуванням. Для її досягнення передбачено посилення співпраці органів державної влади в питаннях виявлення фактів наявності нелегальної праці та проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та встановлення контролю за оформленням трудових відносин. Реалізація відповідних завдань покладена безпосередньо на Державну службою України з питань праці, Державну фіскальну службу України, Пенсійний фонд України, Національну поліцію України та на інші центральні органи виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування.

У Розпорядженні також деталізовані функції вищезазначених органів виконавчої влади. До їх компетенції відтепер належить: посилення координації в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованого праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них змін з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.

Також міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади доручається переглянути власні нормативно-правові акти та внести в них зміни з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками при реалізації наданих повноважень.

Таким чином, за словами урядовців реалізація Розпорядження “Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» сприятиме підвищенню ефективності державної політики щодо захисту трудових прав людей, зменшенню застосування незадекларованої праці та посилення дисципліни у сфері сплати податків та єдиного соціального внеску.

У свою чергу бізнесу потрібно готуватися до перевірок (інспекцій) та бути готовим до можливого тиску зі сторони контролюючих органів.

ВІДТЕПЕР ПОРЯДОК ВИПЛАТИ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПЕРЕД СПІВВЛАСНИКАМИ ОСББ НОРМАТИВНО ЗАКРІПЛЕНИЙ

Постановою Кабінету міністрів України № 711 від 05 вересня 2018 року установлено порядок виплати заборгованості перед співвласниками багатоквартирного будинку із сплати внесків та платежів.

Відповідним нормативно-правовим актом передбачено, що боржник виплачує борг перед ОСББ із сплати внесків та платежів, після виконання ним робіт, вартість яких не перевищує суми боргу. Зменшення розміру даної заборгованості або її списання та оцінка вартості виконаних боржником робіт здійснюється правлінням об’єднання.

Згідно з вищезазначеним Порядком, процедура списання заборгованості здійснюється шляхом укладення договору про виконання робіт на суму, що не перевищує суми заборгованості. Ініціатором створення вищезазначеного договору може бути співвласник-боржник або відповідний орган правління об’єднання за згодою такого співвласника. У договорі зазначаються вид, обсяг робіт, їх вартість і строки виконання, а також умови придбання необхідних для виконання робіт матеріалів і обладнання.

Кожна сторона договору отримує примірник акта; вартість виконаних робіт у повному обсязі зараховується в рахунок списання (зменшення розміру) заборгованості. Про це співвласнику видається довідка за формою, визначеною правлінням. Довідка підписується головою правління об’єднання та засвідчується печаткою (за наявності).

ВЕРХОВНИЙ СУД РОЗ’ЯСНИВ ПРИ ЯКИХ ОБСТАВИНАХ НЕОБХІДНО ЗАПРОПОНОВУВАТИ ПРАЦІВНИКОВІ ВСІ ВАКАНТНІ ПОСАДИ ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ

10 вересня 2018 року Верховний Суд прийняв постанову у справі №487/6407/16-ц, в якій виклав роз’яснення щодо деяких процесуальних аспектів при звільненні працівника з місця роботи.

Особливу увагу в даному правовому акті Верховний Суд приділив обставинам, при наявності яких роботодавець повинен запропонувати працівникові всі наявні вакантні посади при звільненні.

Також Суд звернув увагу на те, що розглядаючи спори, пов’язані зі звільненням за п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП, суди повинні визначити наявність таких фактів: зміну в організації виробництва і праці організації, скорочення чисельності або штату працівників; відмову працівника від переведення на іншу роботу або відсутності можливості у роботодавця перевести його на іншу роботу на тому ж підприємстві; відсутності у працівника права переважного залишення на роботі; попередження про звільнення за два місяці.

Роботодавці повинні приділити значну увагу даній Постанові, адже невиконання вищеперерахованих дій, будуть тягнути за собою санкції відповідно до законодавства, в тому числі може бути підставою для ініціювання кримінального провадження відносно керівника підприємства.

УРЯД РОЗШИРИВ ПРИВІЛЕЇ ДЛЯ ФЕРМЕРІВ ТА КООПЕРАТИВІВ

Кабінетом Міністрів України на засіданні, яке відбулось 19 вересня 2018 року, внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Відповідними змінами Уряд спростив порядок отримання фінансової підтримки для фермерів, та на законному рівні розширив привілеї для фермерських господарств та кооперативів. Даним нормативно правовим актом передбачено надавати часткову  компенсацію членам фермерських господарств відповідно до сплаченого ЄСВ; надавати фінансову підтримку новостворених фермерських господарств у період їх становлення з розрахунку на 1 гектар; розширити перелік банків, через які можна подавати документи на отримання фінансової підтримки; розширити напрями діяльності кооперативів, зокрема, до молочарських та ягідних додати овочеві кооперативи та із заготівлі і переробки дикорослих ягід, грибів і рослин.

Урядовці сподіваються, що дані зміни вплинуть на розвиток фермерства та кооперативів і відновлять конкуренцію на ринку.