+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

Змінено порядок отримання дозволів на будівництво

Від 17.01.2017 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності» (законопроект № 4733-1 від 03.06.2016).

Даний Закон передбачає скасування категорії складності об’єктів будівництва, об’єднано дозвільні процедури в межах одного класу наслідків та переходу від триступеневої дозвільної системи (повідомлення, декларація, дозвіл) до двоступеневої (повідомлення, дозвіл).

Так, передбачено заміну процедури реєстрації декларації на здійснення будівництва та прийняття в експлуатацію об’єктів із середнім та значним класом наслідків (відповідальності) на підставі дозволу на виконання будівельних робіт та сертифікату відповідно, а об’єктів із незначними класами наслідків (відповідальності) – на підставі повідомлення.

 Все нові й нові штрафи за порушення законодавства про працю

01 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774-VIII від 06.12.2016, яким введено нові порушення законодавства про працю.

Так, одна із новел, – недопущення до проведення перевірки з питань законодавства про працю або створення перешкод для проведення такої перевірки, де суб’єкту господарювання загрожує відповідальність у розмірі трьох мінімальних заробітних плат.

А в стократному розмірі мінімальної заробітної плати загрожує відповідальність у разі недопущення до проведення перевірки «контролерів», де предметом такої перевірки є виявлення працівників з неоформленим трудовим договором та виплатою заробітної плати «в конверті».

«Ні» паперовим ліцензіям від НКРЕКП

Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №1774-VIII від 06.12.2016, що набув чинності 01 січня 2017 року, змінено деякі практично важливі положення закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», цікаві бізнесу.

Так, зазначається, що плата за видачу ліцензії справлятиметься не в сумі мінімальної заробітної плати, як було раніше, а в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Це стосується і ліцензій, виданих Радою міністрів АРК або органами виконавчої влади, що становить 10 % від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Іншими словами, підвищення рівня мінімальної заробітної плати не впливатиме на підвищення цін за видачу ліцензій

Окрім того, законом України від 26.11.2015 № 835-VIII до закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» внесено зміни в частині порядку отримання ліцензій. Відтепер, суб’єкт господарювання набуває право здійснювати господарську діяльність, що підлягає ліцензуванню, з моменту внесення рішення органу ліцензування про видачу ліцензії до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Почав працювати єдиний реєстр боржників

З 5 січня 2017 року почав працювати сайт Єдиного реєстру боржників.

Так, відповідно до Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження, затвердженого 05.08.2016 року №2432/5, в даному реєстрі міститиметься така інформація про боржника, а саме: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання чи перебування боржника – фізичної особи або найменування, ідентифікаційний код юридичної особи та її місце знаходження, а також найменування органу, який видав виконавчий документ і державного (приватного) виконавця, що веде провадження.

Однак, станом на сьогодні, залишається невідомими як ефективно буде працювати даний реєстр і чи буде інформація, зазначена в ньому, корисна бізнесу.

 Обмежено готівкові розрахунки

З 04 січня 2017 року Нацбанком знижено граничну суму розрахунків готівкою за участю фізичних осіб зі 150 тис. грн. до 50 тис. грн. протягом одного дня. Дані обмеження стосуються готівкових розрахунків між фізичною особою та підприємством (підприємцем), а також між фізичними особами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Як зазначив Нацбанк у своїй Постанові №407 від 25.11.2016 року безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень.

Водночас гранична сума розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незміною та становить 10 тис. грн. Вищезазначені зміни відображені у постанові Правління Національного банку України від 25.11.2016 № 407 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210 “Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою”.

Підвищення ставок судового збору

Відповідно до змін, ставки судового збору будуть прив’язані не до мінімальної заробітної плати, а до прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно зі змінами Закону «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – в процентному співвідношенні до ціни позову і у фіксованому розмірі.