+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

Іноземці можуть працювати в Україні за сумісництвом

Відтепер вітчизняні роботодавці мають можливість працевлаштувати кваліфікованих іноземців за сумісництвом. За умов, що відсоток іноземців не перевищує половину загальної численності працівників, працюючих за договором.

Як зазначив Уряд у своїй Постанові від 18.01.2017 №28, підставою для працевлаштування іноземців в Україні за сумісництвом є контракт, укладений між вітчизняним та іноземним суб’єктом господарювання.

На підставі укладеного контракту, роботодавець отримує дозвіл на застосування праці іноземців. Нагадаємо, що даний дозвіл видається територіальним органом Служби зайнятості України строком до одного року. Дію такого дозволу можна продовжувати необмежену кількість разів.

Банки можуть обмінюватись конфіденційною інформацією про клієнта

Про доцільність обміну інформацією між банками щодо клієнта наголосило НБУ у своєму листі від 08.02.2017 року №25-0008/9995 «Про запобігання здійсненню ризикової діяльності». На думку НБУ такий обмін сприятиме уникненню ризиків використання банком документів, наданих клієнтом, які мають ознаки підробленого, недійсного (нікчемного).

Тобто, НБУ рекомендувала банками під час проведення перевірки клієнта запитувати інформацію про останнього у інших банків. Для зручності такий обмін інформацією буде відбуватись засобами електронної пошти Національного банку України.

Одночасно з цим, НБУ попередило, що у разі виявлення ознак здійснення банком ризикової діяльності або інших порушень, розглядатиметься питання щодо застосування до банку заходів впливу, передбачених статтею 73 Закону “Про банки і банківську діяльність”.

Постанова приватного виконавця є достатньою підставою для арешту коштів Нагадаємо, що з січня 2017 року розпочали свою роботу приватні виконавці.

У зв’язку з чим, НБУ своєю Постановою НБУ від 09 лютого 2017 року №8 внесла зміни до деяких нормативно-правових актів.

Відтепер не тільки постанова державного але й приватного виконавця є підставою для арешту коштів, що зберігаються на рахунках боржника. Також банк зупиняє операції клієнта (боржника), у разі наявності публічного обтяження рухомого майна, яке накладене приватним виконавцем.

Нагадаємо, що раніше банк був зобов’язаний повідомляти державного виконавця про відкриття нових рахунків боржником, якщо останнім на кошти накладено обтяження. Відтепер банк зобов’язаний надавати аналогічну інформацію і приватним виконавцям.

Розміщення коштів за кордоном без ліцензії НБУ

НБУ Постановою від 23 лютого 2017 року №14 спростила закордонні операції українцям. Відтепер фізичні особи можуть без ліцензії НБУ розміщувати на закордонних рахунках валюту отриману з джерел походження іншої країни (заробітна плата, аліменти, стипендії тощо). Також можуть здійснювати інвестиції за кордоном за рахунок коштів, що знаходяться за межами України.

Проте, українці повинні мати ліцензії НБУ для здійснення переказу коштів з України з метою інвестування коштів або розміщення їх на рахунок за кордоном.