+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

КОНТРОЛЬ ЕКСПОРТУ ПРОДУКЦІЇ НЕТВАРИННОГО ПОХОДЖЕННЯ

05 липня 2019 року Кабінет Міністрів України визначив механізм здійснення заходів державного контролю у країнах, які планують ввозити харчові продукти нетваринного походження або корми нетваринного походження на митну територію України, прийнявши Постанову «Про порядок здійснення державного контролю у країнах-експортерах».

Мета вказаних заходів – встановити або спростувати відповідність системи державного контролю країни-експортера вимогам законодавства України. Перевірка заходів контролю у країні-експортері проводитиметься Держпродспоживслужбою, яка включатиме аналіз факторів різного роду: від законодавства у сфері санітарних заходів країни-експортера до вивчення повідомлень міжнародних організацій про спалахи хвороб тварин і рослин.

По завершенні перевірки із позитивним результатом Держпродспоживслужба вносить країну-експортер до реєстру країн та потужностей, з яких може здійснюватися ввезення продуктів на територію України, або ж формує пропозиції щодо укладення з країною-експортером угоди про еквівалентність щодо заходів, які застосовуються до продуктів, харчових продуктів нетваринного походження або кормів нетваринного походження.

СКАСОВАНО ЛІМІТ ВИПЛАТИ ДИВІДЕНДІВ НЕРЕЗИДЕНТУ

Донедавна юридична особа могла вивести дивіденди з України у розмірі не більше 12 мільйонів євро на рік. Відтепер такий ліміт скасовано.

Так, Постановою Національного банку України №91 від 09 липня 2019 року «Про  внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» було скасовано ліміт на виведення дивідендів за кордон (репатріація дивідендів).

Отже, юридична особа може здійснювати репатріацію дивідендів протягом року на будь-яку суму.

ЕЛЕКТРОННА СПЛАТА БОРГУ ЗА ВИКОНАВЧИМ ПРОВАДЖЕННЯМ

Наказом Міністерства юстиції України №2165/5 від 16 липня 2019 року було спрощено процедуру сплати боргу за виконавчим провадженням.

Відтепер вказаний борг можна буде сплатити он-лайн у особистому кабінеті на інтернет-ресурсі автоматизованої системи виконавчого провадження, доступ до якого мають сторони виконавчого провадження.

Під час формування запиту на онлайн-сплату особі-платнику відображатиметься загальна заборгованість за виконавчим провадженням з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених на боржника за виконавчим провадженням, основної винагороди приватного виконавця.