+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА

БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ ПОЧИНАЄ ДІЯТИ З 11 ЧЕРВНЯ

6 квітня на засіданні Європарламенту було ухвалено рішення про впровадження безвізового режиму для України, яке набуває чинності 11 червня цього року. Це означає, що з цього дня українці зможуть подорожувати до 30 країн Європи без візи.

В умовах безвізового режиму документами, необхідними українцю для перетину кордону є біометричний закордонний паспорт, медична страховка, квитки в обидві сторони, документи, що підтверджують мету поїздки та наявність грошових коштів. 

У НАДАННІ КРЕДИТУ НЕ МОЖУТЬ ВІДМОВИТИ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ ПАСПОРТА НОВОГО ЗРАЗКА

Працівники банків повально відмовляли у видачі кредитів клієнтам через надання останніми біометричних паспортів нового зразку. Так, листом НБУ від 18 квітня 2017 року № 50-0006/28329 роз’яснено, що відмова у наданні кредиту українцю на підставі пред’явлення паспорту нового зразка є не законним.

ЛЕГАЛІЗОВАНО ПРИВАТНУ ДЕТЕКТИВНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

13 квітня 2017 року був прийнятий Закон України «Про приватну детективну (розшукову) діяльність», яким врегульовано особливості здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності, статус детективів, вимоги до них та порядок видачі свідоцтв на зайняття приватної детективною (розшуковою) діяльністю та ін.

Прийняття даного Закону має важливе значення для сучасного бізнесу, оскільки приватні детективи та приватні детективні підприємства (агентства) можуть суттєво допомогти підприємцям у вивченні репутації та фінансового стану контрагентів (в тому числі, позичальників) та інших партнерів, визначенні їх спроможності реально виконувати взяті на себе фінансові та інші зобов’язання, що у значній мірі запобігає укладенню ризикованих угод та понесенню підприємцями матеріальних збитків.

Відповідно до Закону, приватним детективом може бути громадянин України, який досяг 21 року, володіє державною мовою, має вищу освіту (не обов’язково юридичну) або стаж роботи у правоохоронних органах не менше трьох років та пройти навчання для здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності. 

ОСОБАМ ПЕРЕДПЕНСІЙНОГО ВІКУ НАДАЛИ ПЕРЕВАЖНЕ ПРАВО ЗАЛИШИТИСЯ НА РОБОТІ ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ У ЗВ’ЯЗКУ ЗІ ЗМІНАМИ В ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА І ПРАЦІ

6 квітня 2017 року було прийнято Закон України «Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку». Відповідно до нововведень, працівники, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, отримали переважне право залишитися на роботі в разі скорочення штату.

ЗМІНЕНО РОЗМІР МАКСИМАЛЬНОЇ СУМА ГОТІВКИ, ЩО МОЖЕ БУТИ ПРОДАНА ЗА ОДИН ДЕНЬ

Відповідно до Постанови Правління НБУ від 04 квітня 2017 року №30 одна особа має право купувати іноземну валюту або банківські метали в один робочий день у межах однієї банківської установи тоді, коли сума такої готівки не перевищуватиме в еквіваленті 150 000 грн. Нагадаємо раніше це було 120 000 грн.Отже, роботодавцям необхідно звертати увагу на певні категорії працівників, чиї права трудове законодавство охороняє в особливому порядку (працівники передпенсійного віку, неповнолітніх працівників, вагітні жінки, особи, які мають дітей віком до трьох тощо) з метою уникнення неправомірних звільнень і подальших судових спорів.

Крім цього, нагадуємо, що відповідно до Постанови Правління НБУ від 06 червня 2013 року «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою», установлено, що гранична сума розрахунків готівкою протягом одного робочого дня між фізичною особою та підприємством (підприємцем) становить 50 000 грн. 

СКОРОЧЕНО ТЕРМІН ЗМІН ВНЕСЕННЯ ВІДОМОСТЕЙ ДО ЄДР

До Постанови КМУ від 25 грудня 2015 року №1133 внесено зміни, відповідно до яких юридичні особи, фізичні особи – підприємці та громадські формування мають можливість провести зміни відомостей до ЄДР у скорочені строки.

За доплату адміністративного збору в п’ятикратному розмірі реєстрація змін відомостей про юридичну та фізичну особу-підприємця проводиться протягом двох годин.

Нагадаємо, що за доплату адміністративного збору у подвійному розмірі реєстрація змін проводиться в такі строки:

  • протягом шести годин – відомості про юридичних осіб (крім громадських формувань) та фізичних осіб – підприємців осіб;
  • протягом двох робочих днів – відомості про громадські об’єднання, їх місцеві відділення;
  • протягом семи робочих днів – відомості про структурні підрозділи політичних партій.