+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА

НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ТА ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

17 червня 2018 року набув чинності Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який визначає правовий статус ТОВ і ТДВ, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов’язки їх учасників.

Серед ключових змін, запроваджених даним законом:

  • передбачено можливість створення наглядових рад у товариствах;
  • знято обмеження щодо кількості учасників товариства;
  • визначено право   учасників   укладати   корпоративні   договори   з   питань        управління товариством;
  • скасовано поняття кворуму загальних зборів, на заміну чого визначено кількість голосів для прийняття відповідних рішень (більшість, 2/3, 100%), та інше.

Крім того, Законом про ТОВ і ТДВ передбачено багато законодавчих новел відносно статутів товариств. Зокрема змінився перелік обов’язкових вимог до статутів. Якщо раніше Законом України «Про господарські товариства» було передбачено аж дванадцять пунктів з вимогами до змісту статутів, то тепер Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» передбачено лише три пункти з вимогами до змісту статуту, а саме:

  • повне та скорочене (за наявності) найменування товариства;
  • органи управління товариством, їх компетенція, порядок прийняття ними рішень;
  • порядок вступу до товариства та виходу з нього.

Зауважимо, що товариствам з обмеженою відповідальністю, що були зареєстровані до набрання чинності цим Законом, встановлюється один рік для приведення своїх статутів у відповідність з новим Законом. До цього моменту, їх установчі документи діють в частині, що не суперечить новому Закону.

ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ РЕМОНТУ ТА ТЕХОБСЛУГОВУВАННЯ РЕЄСТРАТОРІВ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ

Кабінет Міністрів України постановою «Про внесення змін до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій» від 13.06.18 р.№ 496 вніс зміни до порядку проведення ремонту та техобслуговування РРО. Загалом, можна виділити два основні нововведення.

Перше стосується сервісних центрів. Відтепер усі документи, які центр сервісного обслуговування формує при введенні РРО в експлуатацію та під час його техобслуговування, сервісні центри самостійно направлятимуть органам фіскальної служби в електронній формі. Це значно полегшує роботу з РРО для бізнесу.

Друге нововведення стосується виробників РРО. Відтепер представники фіскальної служби проводитимуть реєстр екземплярів РРО. Виробники касових апаратів зобов’язані надіслати відповідні дані про апарати до ДФС не пізніше дня їх постачання.

Такі дані повинні містити наступну інформацію:

  • найменування моделі   РРО,   сферу   його   застосування  і   версію внутрішнього програмного забезпечення (згідно з Державним реєстром РРО);
  • унікальний (серійний) номер реєстратора;
  • дату виготовлення;
  • гарантійний термін зберігання;
  • гарантійний термін експлуатації;
  • термін служби реєстратора тощо.

Зазначені зміни покликані удосконалити та спростити застосування РРО бізнесом.

УЧАСНИКІВ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ ВКЛЮЧИЛИ ДО ПЕРЕЛІКУ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

13 червня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову “Про внесення зміни в пункт 1 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 675”, у якому визначив, що перелік платників єдиного внеску доповнено такою категорією, як члени фермерського господарства, якщо вони не належать до кола осіб, що підлягають страхуванню на інших підставах.

Таке рішення дозволить розподіляти єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що сплачується новою категорією платників, на усі види соціального страхування.

ОПУБЛІКОВАНІ НОВІ ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ

В інформаційному бюлетені Мінрегіону №5 / 2018 опубліковані нові державні будівельні норми «Планування і забудова територій», «Будівлі та споруди. Навчальні заклади» і «Вулиці і дороги населених пунктів», вони вступлять в силу з 1 вересня 2018 року.

Нові державно будівельні норми мають також обмеження щодо висотності будинків в залежності від розміру населеного пункту. Так, в містах з населенням до 50 тис. осіб будинки не зможуть бути вище трьох поверхів, в більших 100-150 тис. осіб – вище 9-ти поверхів, і лише в великих містах буде дозволено будівництво житлових будинків вище 20 поверхів. Крім того, у ДБН вводяться поняття обмежувальних ліній «зеленої», «блакитної», «жовтої». «Зелена» є обмеженням для забудови у парках та рекреаційних зонах, «блакитна» стосуватиметься обмеженості висотності будинків у населених пунктах, «жовта» – обмеження забудови щодо безпеки евакуації.

У ДБН по вулицях і дорогах серед іншого обмежуються парковки на тротуарах і дорогах, встановлюються норми з безпеки облаштування доріг («острівці безпеки», захисні огородження на зупинках громадського транспорту та інші).

Таким чином, плануючи проведення будівельних робіт, варто звернути уваги на нові будівельні норми.

СУМА В ЧЕКАХ ТЕПЕР ЗАОКРУГЛЮВАТИМЕТЬСЯ

З 1 липня 2018 року в Україні застосовуються правила заокруглення загальних сум готівкових розрахунків. Відповідні зміни передбачені постановою НБУ від 15 березня 2018 № 25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів». Заокруглення застосовуватиметься тільки у разі відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. За наявності у покупця монет дрібних номіналів, він і надалі може ними розраховуватися, а у разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцю і здачу цими номіналами. Заокруглення відбуватиметься за наступними математичними правилами:

  • сума, яка закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється у бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;
  • сума, яка закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється у бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Правило заокруглення застосовується тільки у разі відсутності монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок і у покупця, і у продавця.

Монети вказаних номіналів і надалі використовуватимуться як засіб платежу. Нацбанк поки не планує їх вилучати із обігу. Округлення не застосовуватиметься до безготівкових розрахунків. Підприємства торгівлі і сфери послуг, які застосовують РРО, при проведенні готівкових розрахунків повинні вказувати в чеках загальні суми до заокруглення і потім. Крім того, банки повинні приймати у громадян монети дрібних номіналів без яких-небудь обмежень, обмінювати на монети і банкноти інших номіналів, а також видавати клієнтам монети дрібних номіналів за наявності їх в залишку операційної каси.

НОВІ ПРАВИЛА ПОДАЧІ АПЕЛЯЦІЇ НА РІШЕННЯ ПРО КАТЕГОРІЮ ГОТЕЛЮ

11 червня 2018 року Мінекономрозвитку оприлюднило проект положення «Про комісію з розгляду апеляцій щодо спірних питань, які виникають під час привласнення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)».

Положення встановлює процедуру подачі апеляційних заяв. Так у підприємця буде для цього 30 календарних днів після отримання відмови у встановленні категорій. Також положенням визначена процедура розгляду заяви: вона розглядатиметься впродовж 14 робочих днів і не підлягатиме перегляду, якщо рішення по цьому об’єкту вже було прийняте. А інформація про прийняте рішення надається заявникові не пізніше 10 календарних днів після його прийняття. Таким чином, впроваджуються заходи, завдяки яким створюється дієвий спосіб захисту представників готельного бізнесу від зловживань збоку органів, що присвоюють категорії готелям.