+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

ЗБІЛЬШЕНО ОБСЯГИ АВТОНОМНИХ ТОРГОВИХ ПРЕФЕРЕНЦІЙ ДЛЯ УКРАЇНИ

20 червня 2017 року Комітет з міжнародної торгівлі Європарламенту прийняв рішення про збільшення обсягів автономних торгових преференцій для України, а саме дозволив введення нульових митних тарифів для деяких видів сільськогосподарської продукції та промислових товарів. Розширення торговельних преференцій діятиме 36 місяців. Торговельні пільги поширюються на 23 види товарів, в тому числі мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи й оброблене зерно, добрива, виноградний сік, а також взуття з України.

ВПРОВАДЖЕНО Е-ЛІЦЕНЗУВАННЯ ВАЛЮТНИХ ПЕРЕКАЗІВ ЗА КОРДОН ДЛЯ ФІЗОСІБ

Спрощено порядок отримання індивідуальних валютних ліцензій для здійснення валютних переказів. Фізичні особи (крім підприємців) з 3 липня 2017 року зможуть отримувати індивідуальні ліцензії в електронному варіанті (е-ліцензії) на перерахування іноземної валюти за кордон.

Для отримання ліцензії, більше не потрібно напряму звертатись до НБУ, а лише необхідно надати в банк документи, що підтверджують наявність у особи доходів, достатніх для переказу зазначеної в заяві суми, а також оригінали або копії документів, що підтверджують мету здійснення переказу з України.

Після перевірки документів, банк направить в НБУ запит на отримання електронної ліцензії, а НБУ видає фізособі е-ліцензію шляхом внесення облікового запису до автоматизованої інформаційної системи.

На підставі е-ліцензії фізична особа зможе протягом одного календарного року перерахувати іноземну валюту за кордон на загальну суму до 50 000 доларів США (в еквіваленті).

Скористатися електронними ліцензіями в межах встановленого ліміту фізичні особи зможуть для здійснення трьох видів валютних операцій:

  • для інвестицій за кордон;
  • з розміщення коштів на власних рахунках за межами України;
  • з метою виконання зобов’язань перед нерезидентами за договорами страхування життя.

Вищезазначені зміни передбачені Постановою НБУ № 54 від 15 червня 2017 року

«Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». 

НАБРАВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ЩО ДОЗВОЛЯЄ ПРИМУСОВИЙ ПРОДАЖ АКЦІЙ

04 червня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах».

Даним Законом вводиться механізм обов’язкового продажу простих акцій за вимогою власника, який володіє 95% і більше відсотків акцій.

Для цього передбачено впровадження інституту публічної вимоги мажоритарія (власника контрольного пакету акцій) до продажу йому акцій міноритаріїв (власників малого відсотку акцій), а також надання права міноритарним акціонерам вимагати від акціонера – власника 95% акцій обов’язкового придбання за справедливою ціною акцій, що належать таким міноритарним акціонерам.

Акціонер, який вже є власником 95% і більше акцій на день набрання чинності цим законом, може скористатись правом обов’язкового викупу акцій протягом наступних двох років. У разі пропуску строку (два роки з дня набрання чинності законом), акціонер втрачає можливість скористатись правом примусового викупу акцій.

 ПРОДОВЖЕНО ДІЮ ВИМОГИ ПРО ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПРОДАЖ ВАЛЮТИ

16 червня 2017 року набрала чинності постанова правління Національного банку України № 45 «Про запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень» від 30 травня 2017 року, якою продовжено до 13 грудня 2017 року дію вимоги про обов’язковий продаж 50% надходжень в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб, які не є уповноваженими банками, фізичних осіб – підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), на рахунки, відкриті в уповноважених банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи, а також надходжень в іноземній валюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України.