+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com
  1. Верховною Радою прийнято Закону України «Про амністію у 2016 році».

Закон передбачає звільнення від відбування покарання осіб, засуджених за вчинення злочинів невеликою чи середньої тяжкості. Закон розширює категорії осіб, які підпадають під амністію. Так крім неповнолітніх осіб, вагітних жінок, батьків (які мають дітей до 18 років і не є позбавлені батьківських прав), інвалідів, ветеранів війни, ліквідаторів наслідків на ЧАЕС до переліку амністованих осіб ввійшли учасники АТО та особи, які захищали суверенітет та територіальну цілісність.

Орієнтовно планується, що на свободу вийде близько 30 тисяч осіб протягом наступних трьох місяців. В кожному конкретному випадку питання дострокового звільнення особи буде вирішуватись судом, задля уникнення можливості звільнення осіб, які не стали на шлях виправлення.

  1. Частково розширено повноваження працівників НАБУ

Уряд прийняв постанову №400 від 01.07.2016 року, яка надає працівникам Національного антикорупційного бюро України повний доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень. Дана постанова прийнята задля приведення у відповідність Порядку ведення ЄДРСР та Закону України «Про національне антикорупційне бюро України». В останньому зазначено, що працівники НАБУ мають прямий доступ до всіх автоматизованих інформаційних, довідкових систем та реєстрів, розпорядниками яких є державні органи.

Відтепер працівники НАБУ матимуть вільний доступ до електронних копій всіх судових рішень судів всіх юрисдикцій та рівнів.

  1. Посилена відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп’яніння.

25 липня 2016 року Президент підписав Закон України підписав Закон України №1446-VIII, яким суттєво збільшується відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Так відповідно до нових змін штраф за таке порушення становить 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 10200 грн., при повторному вчиненні – 20400 грн.

Також позбавлення права керування транспортного засобу тепер застосовується не як альтернативне покарання. Відповідно нових змін до особи, яка вчинила дане адміністративне правопорушення, застосовується і штраф і позбавлення права керувати транспортним засобом.