+38(044) 586-77-77; +38(098) 586-77-77 office@ov-partners.com

18 грудня 2019 року відбулося засідання комітету Асоціації адвокатів України із захисту бізнесу, активів та прав інвесторів.

Темою заходу стали загальні підсумки 2019 року для адвокатури в сфері захисту бізнесу: реформи податкової служби, судових та правоохоронних органів, боротьба з рейдерством.

Відкрив засідання Олег Вдовичен – адвокат, керуючий партнер АО «Вдовичен та партнери», який визначив актуальні аспекти захисту бізнесу адвокатурою в поточному році та надав своє бачення майбутніх тенденцій у даній сфері.
Керівник практики податкового та митного права АО «Вдовичен та партнери», адвокат Марія Золотарьова розповіла про поточний стан реформування податкової служби України, проаналізувала прийнятий Верховною Радою України законопроект 1210 про внесення змін до Податкового кодексу України, відзначивши його як позитивні, так і негативні сторони. І наостанок визначила питання ліквідації податкової міліції.

Представник Ради Бізнес-омбудсмена Олексій Співак поділився досвідом діяльності Ради Бізнес-Омбудсмена щодо захисту бізнесу внаслідок дій або рішень з боку різного роду органів державної влади: контролюючих та правоохоронних, та надав статистику розгляду скарг бізнесу Радою. Також Олексій надав рекомендації щодо практичних питань та порядку звернення до Ради Бізнес-омбудсмена.

Про новий Кодекс з процедур банкрутства, його проблемні аспекти говорили присутні арбітражні керуючі Ірина Сербін та Євген Лахненко. Фахівці відзначили одну із суттєвих новел Кодексу – запровадження інституту банкрутства фізичної особи, втілення на практиці якого викликає, на їх думку, багато питань.
Крім того, про новації у сфері здійснення державного фінансового моніторингу, законопроектну роботу розповів директор Академії фінансового моніторингу Антон Чубенко.

Про актуальні питання захисту бізнесу від рейдерського захоплення та тенденції розвитку рейдерства в Україні у 2019 р. розповів Андрій Молчанов –  адвокат, керівник практики контрактного права, молодший партнер АО «Вдовичен та партнери». Також адвокат проаналізував новий антирейдерський закон про захист права власності, його вплив на захист прав інвесторів, підкресливши важливі моменти для бізнесу.

У живій, невимушеній атмосфері дискусії учасники заходу мали змогу обговорити актуальні і, без сумніву, вкрай важливі питання у сфері захисту бізнесу поточного року та надати відповідне бачення майбутнього, поділитися власним досвідом, поставити питання спікерам та отримати професійну відповідь фахівців.